noxyde gdzie kupić

noxyde gdzie kupić
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Real estate agent giving house key to a new property ownerNajtrudniejsze przy kupnie mieszkania jest wybranie takiego, które będzie tym jedynym i wymarzonym. Musimy wybrać odpowiednią lokalizację, wybrać mieszkanie z rynku wtórnego bądź pierwotnego i spradzić nasza zdolność finansową.
Decydując się na mieszkanie z rynku pierwotnego musimy posiadać: umowę deweloperską w postaci aktu notarialnego, rachunek powierniczny który będzie naszym zabezpieczeniem finansowym oraz prostpekt informający, zawierający wszelkie informacje o naszej inwestycji.
Wszystkie te sprawy są regulowane przez ustawę. Kupując mieszkanie z rynku wtórnego musimy posiadać: odpis z księgi wieczystej, zaświadczenie o braku zaległości czynszowej, stan zameldowania, prawo osób trzecich do lokalu. Sporządzenie umowy przedwstępnej jest konieczne kiedy zamierzamy wziąć kredyt na kupno mieszkania. Decydujemy wtedy o jego formie. Albo w postaci aktu notarialnego, bądź umowy cywilnoprawnej. Ponosimy wtedy dodatkowe opłaty w postaci: podatku od czynności cywilnoprawnych, opłaty sądowe i prowizja dla developera. Potrzebna jest nam równiez umowa sprzedaży. Przenosimy w niej własność na kupującego, w którj zobowiązuje się on do zapłacenia ustalonej kwoty i odbioru mieszkania w wyznaczonym terminie. Następnie zgłaszamy w administracji zmianę właściciela i prosimy o wyliczenie czynszu.
To tylko jedne z czekających na nas podstawowych i najważniejszych czynności związanych z kupnem mieszkania.

Zobacz także: pozostąłe wpisy o budownictwie:

About the author /


Ostatnio dodane: