wega nieszawa

wega nieszawa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

????????????????????????????????Dla wielu młodych ludzi kupno mieszkania na własność wciąż jest nieosiągalne, mimo tego iż ceny mieszkań na rynku nieruchomości spadają. Dlatego też konieczne jest znalezienie jakiejkolwiek formy oszczędności przy tym zabiegu. Jak więc zaoszczędzić przy zakupie pierwszego mieszkania.
Na rynku można znaleźć wiele tanich perełek. Niektóre miasta mają w ofercie mieszkania dwupokojowe w cenie 4,6 tys za metr kwadratowy. Wiąże się to oczywiście z remontem, ale możemy go przeprowadzać stopniowo, bez pośpiechu. Każdy taki lokal wymaga oceny eksperta, który obejrzy nam, np. instalacje. Dużą popularnością ciesza się też mieszkania rozkładowe w blokach. Koszt to około 4 tysiące zł za metr kwadratowy. Czynsz i opłaty mieszkaniowe w blokach są dużo niższe a rozliczeniu długoterminowym to dla nas oszczędność.
Zdarza się że na mieszkanie bierzemy kredyt. Jednym ze sposobów na jego szybsza spłatę jest wynajecie pokoju. Koszt wynajęcia pokoju na rynku wacha się w granicach 500-600 zł w zwyż. Na wynajem pokoju decyzują się przeważnie młodzi ludzie, którzy w duchu pamiętają jeszcze jak to jest dzielić z kimś mieszkanie.
Oszczędność przy zakupie mieszkania daje nam wybranie jak najmniejszej nieruchomości, to jest kawalerki lub mieszkania typu studio u dewelopera. W tej sytuacji ludzie młodzi mają szansę na jakiś start, ponieważ opłaty miesięczne są zbliżone do kosztów wynajmu.
Musimy pamiętać że nasze pierwsze mieszkanie nie koniecznie musi być spełnieniem naszych marzeń, ale musi być dobrą inwestycją dla naszego portfela.

Zobacz także: pozostąłe wpisy o budownictwie:

About the author /


Ostatnio dodane: