corr active

corr active
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Sposoby na obniżenie rachunków za ogrzewanieTo oczywiste, że im zimniej na dworze, tym bardziej chcemy by w naszym domu było ciepło i przyjemnie. Wiąże się to jednak z dużymi kosztami. Rachunk iza ogrzewanie w miesiącach zimowych, mimo tego iż domu nie ogrzewamy, mogą być naprawdę kolosalne. Co możemy więc zrobić, aby obniżyć swoje rachunki za ciepło?
Jednym z rozwiązań jest indtalacja termostatu i jego programacja na najniższe temperatury, które są oczywiście komfortowe dla mieszkańców domu.  Nie możemy przesadzić z podkręcaniem temperatury, ponieważ wylicza się, ze podniesienie jej o 1 stopień Celcjusza, to koszt rachunku wyższy aż o 3 do 5 %. To może nie dużo, ale reasumując wszystkie miesiące grzewcze, może oskubać nasz portfel. Lepiej jest więc ubrać ciepły sweter, lub przykryć się kocem niż zwiększać temperaturę. Jej skoki nie są za dobre dla zdrowia człowieka.
Nasz system grzewczy musi być również zadbany. Grzejniki sprawne i odpowietrzone. Wtedy ogrzewanie w domu jest równomierne. Za naszymi grzejnikami możemy zainstalować izolacje, dzięki którym ciepło nie będzie uciekało w mury, a szło tylko i wylacznie na mieszkanie.
Nieszczelne okna, również są powodem, dla którego nasze ciepło ulatnia się z mieszkania, dlatego zadbaj o to by były one jak najlepiej osłonięte. Jest to duży wydatek, ale wystarcza na całe lata, a dzięki temu że nasze okna będą szczelne zaoszczędzimy na ogrzewaniu.

Zobacz także: pozostąłe wpisy o budownictwie:

About the author /


Ostatnio dodane: