wega corr active

wega corr active
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Pozwolenie na budowęW czerwcu 2015 roku weszła w życie nowa ustawa w Prawie Budowlanym. Dzięki niej nie musimy już ubiegać się o pozwolenie na budowę, a jedyne co wystarczy nam do jej rozpoczęcia to projekt. Jednakże obejmuje ona jedynie trochę ponad 50 % podatników.
Większość z nas nadal będzie musiała babrać się z papierkami. Czy da się przyspieszyć cały proces? Oczywiście. W trakcie ubiegania się o pozwolenie na budowę nie musimy bezczynnie na nią czekać, możemy skorzystać z kilku przywilejów które nam się należą.
Czasam jako inwestorzy nie możemy załatwić wszystkich spraw, a od tego możemy mieć pełnomocnika. Często korzystamy z jego pomocy, gdy nie mamy odpowiedniej wiedzy i doświadczenia a także czasu na załatwianie papierkowej roboty. Pełnomocnikiem może być jedynie osoba, która spełnia wszelkie wymagania określone przez kodeks karny. Pełnomocnictwa udzielamy na trzy sposoby: na piśmie, w formie dokumentu elektronicznego lub poprzez zgłoszenie do protokołu. Musimy wskazać konkretną osobę i podać jej dane: imię i nazwisko a także numer dowodu tożsamości. Określamy też zakres uprawnień, które będzie posiadała ta osoba. Możemy równiez podać termin ważności pełnomocnictwa. Gdy nasz pełnomocnik chce przejść do działań musi dołączyć oryginał pełnomocnictwa i dowód opłaty skarbowej (17zł). Kiedy udzielamy pełnomocnictwa komuś z rodziny, osoba ta jest zwolniona z opłaty. Kiedy wszystko zostaje ustalone, to pełnomocnik otrzymuje od organu wszelkie dezycje, należy więc dopilnować aby w pełnomocnictwie znajdował się adres pełnomocnika.

Zobacz także: pozostąłe wpisy o budownictwie:

About the author /


Ostatnio dodane: