ozinga

ozinga
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak urządzić pokój dla niemowlakaUrządzenie pokoju dla dziecka to jedno w wyzwań przyszłych rodziców. Wiele rzeczy wydaje się być niezbędnych. Z czasem jednak okazuje się że wydaliśmy tylko niepotrzebnie pieniądze. Trzeba więc wszystko dobrze przemyśleć. Od podstawy.
Tapeta czy farba na ścianę? Istotna jest wielkość pokoju i ilość światła jaka w nim jest. Tapety są bardzo ładne i mają dużo wzorków, ale można przesadzić. Kolory farb natomiast są albo za intensywne albo za zimne. Fajną opcją jest pomalowanie jednej ściany farbą tablicową, na rynku jest wiele odcieni. Dodatkowo oferuje to rozrywke dla naszego malucha na przyszłość, ponieważ można pisać po takiej tapecie kredą, która została specjalnie przygotowana tak by nie szkodzić zdrowiu naszej pociechy.
Jeżeli chodzi o oświetlenie, nasze maluszki nie lubią kiedy jest ono intensywne. Powinniśmy mieć w pokoiku kilka źródeł światła i możliwość zasłonięcia okien w ciągu dnia. Światło na suficie przydaje się przy zabawie czy kąpieli. Kiedy chcemy malucha karmić bądź przewinąć, przyda nam się lekkie oświetlenie, więc pamiętajmy o lampce przy wyposażeniu pokoju. Ciekawym rozwiązaniem są lampki kontaktowe, które same się załączają i wyłączają. Mają czujnik ruchu.
Łóżeczko dla niemowlaka to również istotna sprawa, ponieważ spędza ono w nim prawie cały pierwszy rok swojego życia. Musi być bezpieczne i funkcjonalne, nie może mieć dużych szczebelków. Jeżeli mamy większy pokój, możemy zaiwestować w łóżeczko które starczy nam na kilka dobrych lat.
Oczywiście oprócz takich podstawowych spraw, kupujemy różne akcesoria: wanienke do kąpieli, komody, szafki na ubranka. Pamiętajmy jednak że najważniejsze by pokoik był miły i przytulny.

Zobacz także: pozostąłe wpisy o budownictwie:

About the author /


Ostatnio dodane: