Emalie

Emalia ftalowa ogólnego stosowania ekolak F

Przeznaczenie

Ekolak F to nowoczesna emalia ogólnego stosowania zapewniająca otrzymanie powłok wysokiej jakości przeznaczona jest do ostatecznego i dekoracyjnego malowania stolarki budowlanej, wyrobów z drewna i materiałów drewnopochodnych, wyrobów z metalu uprzednio zabezpieczonych antykorozyjnie oraz tzw. lamperii na tynkach. Stosuje się ją do malowania powierzchni wewnętrznych oraz zewnętrznych. Cechuje się wysokim stopniem bieli oraz odpornością na utratę połysku. Ekolak F nie zawiera związków chromu i ołowiu. Produkowany jest na bazie niskoaromatycznych żywic i benzyn lakowych. Kolory występują również w wersji matowej.

Kolory

Biały + 14 kolorów wg karty kolorów.
Emalię można barwić pigmentami uniwersalnymi superprofi.


Zalety

  • szybkoschnąca
  • nie zawiera związków chromu i ołowiu
  • doskonała przyczepność do podłoża
  • trwałe kolory i dobre krycie

Sposób stosowania

Powierzchnie przeznaczone do malowania powinny być równe, bez spękań, oczyszczone z pyłu, kurzu i innych materiałów rozdzielających. Podłoża drewniane i z materiałów drewnopochodnych malowane pierwszy raz należy zagruntować pokostem lnianym. W celu zabezpieczenia przed rozwojem grzybów, sinicy itp. podłoża na zewnątrz zabezpieczyć bezbarwnym impregnatem ochronno-dekoracyjnym Drewnokol. Podłoża metalowe zabezpieczyć wstępnie farbą antykorozyjną Ekolak PF lub PA. Surowe tynki cementowo-wapienne lub beton przed malowaniem zagruntować pokostem lnianym.

Emalie przed użyciem należy wymieszać, w razie potrzeby rozcieńczyć. Dla uzyskania perfekcyjnego wyglądu zaleca się nakładanie dwóch warstw. Przed nałożeniem kolejnej warstwy po całkowitym wyschnięciu szlifować międzywarstwowo papierem ściernym drobnoziarnistym. Do mycia narzędzi i rozcieńczania wyrobu używać benzyny do lakierów.

Charakterystyka produktu
efekt dekoracyjny połysk lub mat
gęstość 1,07 kg/dm3
lepkość 20 obr./min. 1000 mPa • s
nakładanie kolejnej warstwy 6 h
wydajność przy jednokrotnym malowaniu 9÷ 11m2/l
techniki aplikacji pędzel, wałek, natrysk
przechowywanie i transport RID/ADR, palny kl. III p.31 c
rozcieńczalnik do wyrobów ftalowych, benzyna lakowa
termin przydatności do użycia 18 miesięcy
opakowania w litrach 0,2; 0,4; 0,8; 1; 3; 5; 10
atest, normy i certyfikaty PZH; PN-C-81607;98
PKWiU 24.30.12-28.31
Podczas stosowania zachować ogólne zasady BHP oraz inne zawarte na etykiecie.


 

(c) 1999-2003 www.biotech2.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.