Chemia > Dodatki do betonu

SZKŁO WODNE

Krzemian Sodu Nr. 145 Substancja żrąca. Stosować odzież ochronną.

Opak. 0.5l 1l 5l

CEMAPLAST

Zastępuje wapno do robót murarskich, tynkarskich, układania glazury, terakoty i klinkieru. Cemaplast należy dodawać w granicach od 150-250 ml do małej ilości wody zarobowej na 50 kg cementu. Następnie wymieszać dokładnie z piaskiem i cementem w/g ogólnie stosowanych proporcji i zasad do żądanej gęstości. Użycie CEMAPLASTU redukuje zużycie wody od 10% do 15%. Nie zawiera chlorku wapnia.

Opak. 1l 5l

BETO-SZCZEL

Wodouszczelniacz do betonu. Wysoko skoncentrowany wodny związek chemiczny jest dodatkiem do betonu stosowany w budownictwie do podłóg, tarasów, basenów wodnych, w zbiorników ścieków, ścian oporowych, obrzutki ścian zewnętrznych, w piwnicach, ławach fundamentowych przy zafrożeniu wody gruntowej. Przy zastosowaniu BETO-SZCZELU do masy betonowej należy 0.5 l płynu rozpuścić w wodzie zarobowej zmniejszonej o około 6% na 50 kg cementu portlandzkiego dodając odpowiendnie składniki. BETO-SZCZEL nie powinien być używany w betonach, w których zastosowano uplastyczniacze, przyspieszacza lub opóżniacze.

Opak. 1l 5l

Domieszka ZAP

Zasosowanie domieszki ZAP pozwala w znakomity sposób uprościć wykonywanie robót tynkarskich. Domieszka ZAP poprzez zwiększenie zdolności wiązania wody, zapobiega szybkiej jej utracie co znacznie poprawia warunki układalności i obróbki(zacierania) zaprawy. Jednocześnie wydłuża czas urabialności zapraw.

Opak. szaszetka 20g

FLUX 1

Superplastyfikator do mieszanek betonowych. Flux -1 jest substacją zwilżająca, ekologicznie czystą, zmniejszającą napięcie powierzchniowe, łatwo penetrującą. Zapobiega przyklejaniu się betonu do stempli. Powoduje doskonałe uwalnianie się wyrobu z form, których nie trzeba smarować ani napylać. Nie powoduje zmiany barwy mieszanki betonowej. Zastosowanie Flux-1 zwiększa wytrzymałość na ściskanie i zginanieo co najmniej 10 %, a także zmniejsza nasiąkliwośc betonu żwirowego do 4.3%, a betonu żwirow-granitowego do 3.9%. Beton z dodatkiem FLUX-1 zdecydowanie obniża możliwość zatarcia się pomp do betonu, poprawia ich wydajność przez zlikwidowanie do minimum konieczności mycia zarówno pomp jak i zbiorników betoniarki. Przykład stosowania na 100kg cementu do wody zarobowej dodajemy od 0,2 do 0,6 litra prepratu.

Opak. 5l

FORMPLAST

Środek gruntujący kamień i piaskowiec. W mieszance cementowej lub cementowo-wapiennej następuje krystalizacja preparatu. Działając powierzchniowo, penetruje w głąb materiał również ulegając krystalizacji, co wzmacnia powierzchnię oraz całkowicie zabezpiecza przed nasiąkaniem. Środek można stosować zarówno do impregnacji i zapraw zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz. Impregnat zawiera środek bakterio- i grzybobójczy, który niszczy i nie pozwala rozwijać się grzybom. Trwałość 24 miesięcy.

Opak. 2l, 5l

IZOFROST

Środek antymrozowy do betonów i zapraw do -15 C. Domieszka silnie przyspiesza wiązanie cememntu oraz twardnienie i uszczelnianie betonu w okresie obniżonych temperatur. Domieszkę wprowadać do mieszalnika z wodą zarobową lub bezpośrednio do mieszanki betonowej. W miarę możliwości stosować podgrzewaną wodę do temp +30C. Nie należy zapominać o prawidłowej pielegnacji betonu w warunkach obniżonej temperatur. tj. okrywanie matami ocieplającymi lub folią.

Opak. 5kg

WAPNO MALARSKIE

Do ochrony - dekoracyjnego malowania sufitów i ścian z zapraw cementowych, cementowo-wapiennych, drewnianych i materiałów drewnopochodnych wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń mieszklanych, publicznych, przemysłowych i inwentarskich. Zaleca się dwukrotne nałożenie wapna.

Opak. 1.5kg, 4kg, 6kg, 8kg

TYNKOLIT

Tynkolit przeznaczony jest do stosowania we wszystkich robotach murarskich, szczególnie do wykonywania tynków wenętrznych i zewnętrznych, powierznchni wyrównujących na ścianach (np. pod glazurę) i posadzkach. Tynkolit silnie uplastycznia i nadaje mieszance murarskiej właściwości klejące. Tynki z użyciem Tynkolitu nie pękają, mają podwyższoną udarność, są mało ścieralne, bardzo mało nasiąkliwe, całkowicie mrozoodporne - czego nigdy nie uzyskamy stosując zaprawy z udziałem wapna. Ogólnie zalecana dawka 250-500 ml na worek(50kg) cementu. Temperatura krzępniecia -5C
Trwałośc 1 rok.

Opak. 1l

 

(c) 1999-2003 www.biotech2.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.